Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

Lokalizacja: 36-200 Brzozów, ul. Ks.Józefa Bielawskiego 18,  pawilon L, kondygnacja 1

Kontakt:

Kierownik Zakładu:
Lek. Adam Adamowicz – specjalista radiologii diagnostyki obrazowej

Lekarz Radiolog:
Dr n. med. Paweł de Abgaro Zachariasiewicz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Lekarze specjaliści radiologii i diagnostyki obrazowej:

lek. Rafał Węgrzyn
lek. Tomasz Karamon
lek. Józef Gancarz
lek. Tomasz Hejnar
lek. Mateusz Szczepaniak
lek. Aleksander Najbar
lek. Aldona Pitera
lek. Rafał Krępa
lek. Anna Małysz

Lekarze rezydenci:
lek. Rafał Ślusarczyk
lek. Wojciech Czernicki
lek. Patrycja Baciur
lek. Alicja Płaczek
lek. Patryk Mścisz

Fizyk
mgr inż. Monika Muszyńska  – Z-ca kierownika

Inspektor  Ochrony Radiologicznej:
Wacław Zgłobicki – starszy technik elektroradiologii

Wykonuje badania z zakresu radiologii ogólnej i tomografii, pełni nadzór nad dokumentacja dotyczącą ochrony radiologicznej i bezpieczeństwa jądrowego, szkoleniami pracowników przyjmowanych do pracy, ewidencją dawek otrzymanych przez pracowników i oceną narażenia.

***

Stanowimy doświadczony zespół w trudnej dziedzinie radiologii onkologicznej. Konsultujemy, na życzenie klinicystów badania diagnostyczne wykonywane w innych pracowniach.
Uczestniczymy w badaniach klinicznych prowadzonych w tutejszym Ośrodku Onkologicznym.
Posiadamy wykładowców na skalę ogólnopolską /lek. Józef Gancarz/ i młodych specjalistów mogących się legitymować zdanym europejskim egzaminem z radiologii i diagnostyki obrazowej /EDIR/, równoznacznym z tutejszym egzaminem specjalizacyjnym /lek. Aleksander Najbar/.

***

W skład Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej wchodzą:

– Pracownia Rezonansu Magnetycznego
– Pracownia Tomografii Komputerowej
– dwie pracownie diagnostyczne do badań klasycznych
– Pracownia Mammograficzna
– Pracownia USG
Zakład dysponuje ponadto aparatami do zdjęć przyłóżkowych i zębowych

Pracownia Tomografii Komputerowej
jest wyposażona w nowoczesny 64 – rzędowy tomograf komputerowy tomograf Somatom Definition AS firmy Siemens wraz z dwukomorową strzykawką automatyczną. Tomograf wykonuje pełną gamę badań, w tym badania naczyniowe i planowania do radioterapii.
Pracownia świadczy usługi dla szpitala i poradni specjalistycznych oraz okolicznych szpitali i poradni.

Przygotowanie do badania (link):

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
posiada nowoczesny rezonans magnetyczny Signa HDxt firmy General Electric o polu 1,5T.

Aparat dedykowany jest w pierwszym rzędzie do skomplikowanych badań onkologicznych, tj. jamy brzusznej, miednicy, piersi, gruczołu krokowego oraz pozostałych. Wykonujemy również biopsje narządowe, m. in. piersi pod kontrolą aparatu.

Przygotowanie do badania (link):

Pracownie diagnostyczne do badań RTG

Pracownie wyposażone są w aparaty:
•    Multix Fusion Max firmy Siemens – aparat cyfrowy ogólnodiagnostyczny
•    LUMINOS dRF Max firmy Siemens – aparat ogólnodiagnostyczny ze ścianką do prześwietleń typu “telekomando” z torem wizyjnym
•    Mobilet Mira Max firmy Siemens – cyfrowy aparat jezdny przyłóżkowy

przygotowanie kręgosłup L-S

Pracownia mammograficzna

Pracownia mammograficzna posiada aparat MAMMOMAT Revelation firmy SIEMENS. Oprócz typowych badań mammograficznych wykonuje się zdjęcia celowane  powiększone oraz znakowanie niepalpacyjnych zmian w sutku igłami Kopansa (kotwiczkami). Współpracujemy z oddziałem Chirurgii Onkologicznej i Blokiem Operacyjnym, Breast Cancer Unit.

Pracownia wykonuje badania z zakresu Profilaktyki Mammografii (kobiety w wieku 50-69 lat, mogą wykonać mammografie raz na dwa lata bez skierowania). W ramach profilaktyki prowadzimy diagnostykę pogłębioną oraz badania zlecone przez Poradnię Genetyczną.

przygotowanie do mammografii

Pracownia USG

Pracownia ultrasonografii posiada aparat USG Samsung RS85, na którym wykonuje się badania: jam ciała, sutków, narządów miąższowych, przepływy naczyniowe. Aparat wyposażony jest w głowice umożliwiające również badania przezciemiączkowe oraz echokardiologiczne. Pod kontrolą USG wykonywane są biopsje cienkoigłowe .

przygotowanie do USG