Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, co roku obchodzony jest pod innym hasłem, tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest  „Uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej”.
Jest to dzień, w którym warto zastanowić się nad  pracą pracowników służby zdrowia, ich zaangażowaniem i poświęceniem w ratowaniu życia i zdrowia drugiego człowieka.
W tym roku święto to ma charakter szczególny, widzimy jak cały świat zmaga się z zagrożeniem, jakie niesie pandemia koronawirusa. Na pierwszej linii „frontu” jest  personel medyczny, który    z wielką determinacją i odwagą walczy o zdrowie i życie drugiego człowieka.
Wielkie słowa wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek, położnych, techników, radiologów, ratowników, laborantów, farmaceutów, sprzątaczek, administratorów i wielu innych – którzy pracują, aby nieś pomoc.Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy być wdzięczni  wszystkim, którzy pracują narażając się na niebezpieczeństwo, aby walczyć z niszczycielską  pandemią.
Jakże dzisiaj  Misja Szpitala: ” Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie naszych pacjentów” jest nie tylko wielkim zobowiązaniem, ale i wyzwaniem.