PREHABILITACJA – Zaproszenie na szkolenie

 

Z A P R O S Z E N I E

Szanowni Państwo!

Nasz Szpital jest Szpitalem Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego. Dynamicznie rozwijamy obszar żywienia klinicznego i wsparcia metabolicznego pacjentów.
Kolejnym etapem rozwoju jest uruchomienie poradnictwa w zakresie prehabilitacji dla pacjentów naszego szpitala.
W związku z tym, zapraszamy na inaugurację systemowej działalności w obszarze prehabilitacji, która przyjmie formę szkolenia prowadzonego przez ekspertów w tej dziedzinie.

22.09.2022 (czwartek) godz. 13:00 Aula szpitala

Szkolenie przeprowadzą:

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz – „Prehabilitacja – to działa”
• Dr n. o zdr. Konrad Klekot – „Najtańsza skuteczna polipigułka”

 

Prehabilitacja – co to takiego?
Najprościej ujmując, prehabilitacja jest to szerokie pojęcie oznaczające wcześniejsze przygotowanie organizmu do ciężkiego wysiłku, związanego z dużym obciążeniem fizycznym i energetycznym. W medycynie odnosimy to do przygotowania metabolicznego pacjenta na czekający go proces terapeutyczny, jak również wsparcie podczas samej terapii. To działanie profilaktyczne, mające na celu stworzenie rezerwy czynnościowej i metabolicznej celem lepszej tolerancji spodziewanego wysiłku i obciążenia.
Dla kogo jest to szkolenie?  Dla każdego. Choroba może spotkać każdego z nas lub naszych bliskich. Warto mieć świadomość jak ważne jest właściwe przygotowanie się do leczenia oraz jakie są w tym zakresie możliwości.

ZAPRASZAMY!!!

Zespół Żywienia Klinicznego