LIDERZY MEDYCYNY

 

 

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” pod takim tytułem odbywa się od wielu lat konkurs, którego ideą jest wyłonienie i nagrodzenie osób, podmiotów, które  szczególnie wyróżniły się i odniosły sukces w ochronie zdrowia.

Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Wśród laureatów znalazł się nasz Szpital, został przez Kapitułę konkursu uznany za najbardziej innowacyjny i zwyciężył w kategorii  Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital.

Za innowacyjność uznano utworzenie i otwarcie pierwszej w Polsce Poradni Prehabilitacji Onkologicznej, której celem jest doprowadzenie pacjenta do możliwie optymalnego stanu zdrowia, co pozwoli na dobrą tolerancję leczenia, zminimalizowanie powikłań i wsparcie w szybkim powrocie do zdrowia.

Aby pacjent przeszedł skuteczne leczenie onkologiczne, musi być do niego przygotowany kompleksowo. I w tym zawiera się idea prehabilitacji. Mam nadzieję, że dostrzeżenie naszego wysiłku wpłynie na inne ośrodki, które również rozwijają ideę prehabilitacji – powiedział lek. Sebastian Opaliński, koordynator Poradni Prehabilitacji Onkologicznej.

Każde wyróżnienie motywuje do większej pracy. Zaangażowanie i kreatywność zawsze owocuje, jest to tym bardziej satysfakcjonujące, gdy podmiotem jest drugi człowiek- pacjent.

Osoby zaangażowane w organizację Poradni:

lek. Sebastian Opaliński

dr n. o zdrowiu Beata Barańska

Rozmowa z lek. Sebastianem Opalińskim

https://www.termedia.pl/mz/Chcemy-nadazyc-za-postepem-medycyny,50267.html

Wyniki konkursu – wszyscy laureaci

https://www.termedia.pl/Konferencja-SUKCES-ROKU-2022-W-OCHRONIE-WYNIKI,1870,22429.html

Wręczenie prestiżowych nagród odbyło się 25 stycznia 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej gali.

Film z wręczenia nagród (o nas od 35 min)

https://www.termedia.pl/Konferencja-SUKCES-ROKU-2022-W-OCHRONIE-OBEJRZYJ-NAGRANIE-GALI,1870,24286.html