Dzień Pracownika Służby Zdrowia

18 październik – Dniem Pracownika Służby Zdrowia.

 
Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, jest to zarazem rocznica powstania WHO – Światowej Organizacji Zdrowia, natomiast w Polsce, środowiska  medyczne  obrały za swojego patrona św. Łukasza i świętują Dzień Pracownika Służby Zdrowia 18 października.

Pracownik służby zdrowia to nie tylko lekarz, pielęgniarka czy położna to także ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, psycholog, fizjoterapeuta, farmaceuta, logopeda. Pracownik obsługi i administracji. Kadra zarządzająca. Kapelan szpitalny. Wszyscy są ważni i stanowią istotne ogniwo w całości systemu ochrony zdrowia. Pracując, również doskonali swoją wiedzę i umiejętności podnosząc  standardy leczenia i profesjonalizm w działaniu.

Misja  szpitala: ”Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie naszych pacjentów” jest wyznacznikiem podejmowanych codziennie wyzwań.
Chcemy  być  postrzegani  jako  zespół ludzi zintegrowanych wokół człowieka chorego, cierpiącego, któremu oprócz  pomocy  medycznej  poświęcamy czas na  rozmowę,  okazujemy  życzliwość i szacunek.  Zdajemy  sobie  sprawę  z niedoskonałości ale cały czas pracujemy nad poprawą  i dążymy do  jak najlepszych, na najwyższym poziomie standardów i świadczeń  medycznych. Nieustanne zmiany w systemie ochrony zdrowia jak również w sposobie myślenia i postrzegania otaczającej rzeczywistości skłaniają  zarówno do czynów wielkich, jak i do rutynowej, codziennej , trudnej pracy nad sobą. Nazywamy to dowolnie: jedni jako wzmocnienie pozytywne, inni motywacją czy mentalną odbudową. Wszystko po to by eliminować niedoskonałości i budować wzajemny szacunek oparty na życzliwości i zrozumieniu.   Dokładnie jak św. Łukasz Ewangelista – patron pracowników służby zdrowia, który  nie był doskonały, ale do tej doskonałości dążył, bo jak wiemy był  nawróconym lekarzem greckim”.

Najlepsze życzenia dla wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.