Czepek chłodzący szansą na zachowanie włosów podczas chemioterapii

Nasz szpital jest jednostką prowadzącą wielokierunkowe, pełnoprofilowe  leczenie chorób nowotworowych. Pacjentami są zarówno osoby zamieszkujące teren  powiatu brzozowskiego, jak  i spoza jego  regionu.
Jedną z metod leczenia jest chemioterapia. Spośród skutków ubocznych podawania chemioterapii najbardziej widocznym jest utrata włosów.  Niejednokrotnie stanowi to duży problem szczególnie u kobiet. Ich brak często oznacza   rezygnację  z  pracy  zawodowej   czy  kontaktów  towarzyskich.   Wykluczenie   spowodowane  chorobą  w dłuższym okresie czasu prowadzi do pogorszenia nastroju, a w tej chorobie pozytywne myślenie jest zasadniczym elementem w akceptacji stosowanej terapii i właściwych jej efektów.

Czepek chłodzący, daje możliwość mniej stresującego przebiegu choroby, w dużym stopniu zapobiega wypadaniu włosów podczas chemioterapii i pozwala w wiekszości przypadków uniknąc noszenia peruki. Zachowanie włosów może mieć pozytywny wpływ na psychikę i zmobilizować siły do walki z chorobą nowotworową, a tym samym na efekty leczenia.  Chcemy  przy pomocy tego czepka wykonać kolejny krok w niesieniu pomocy i dbaniu o komfort pacjenta.  Chcemy także, by był znaczącą częścią składową  terapii i pomagał przetrwać trudny okres choroby.

Szanowni Państwo,
jak powszechnie wiadomo szpitale borykają się z problemami finansowymi, nasz szpital również. By móc zrealizować zakup czepka zwracamy się do Państwa  (Ludzi  dobrej woli i dużego serca, Firm, Instytucji) z prośbą o wsparcie finansowe. Koszt  czepka  wraz z wyposażeniem kształtuje się w granicach 150 tyś zł.
Każda przekazana złotówka przybliży nas do zakupu czepków chłodzących, niwelujących uboczne działanie chemioterapii. Udzielając nam wsparcia finansowego, udzielacie Państwo wsparcia osobom – głównie kobietom – chorym na nowotwory złośliwe. Czasem może być to ktoś bliski, znajomy lub ktoś, kto mieszka tuż obok.

Liczymy na Państwa zrozumienie i wspaniałomyślność.

Darowizny na powyższy cel można  wpłacać na konto:
Podkarpacki Bank Spółdzielczy   80 8642 1184 2018 0027 0836 0002
Stowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS”
38-500 Sanok, ul. Jana Pawła II 59 z dopiskiem  „czepek onkologiczny”.

***
3 października w naszym Szpitalu podczas spotkania poświęconego profilaktyce i szybkiej diagnostyce chorób piersi miała również miejsce  prezentacja urządzenia do chłodzenia skóry głowy zmniejszającego ryzyko wypadania włosów podczas stosowania chemioterapii.
Prezentacja i merytoryczna dyskusja była okazją do poznania szczegółów działania czepka, jego wpływu na sferę emocjonalną i  psychiczną pacjentek.  Już podczas tego spotkania padły pierwsze deklaracje. Mamy nadzieję że taki sprzęt będziemy mogli nabyć dzięki wspaniałomyślności ludzi dobrej woli. Myślimy o pozytywnym zakończeniu naszych działań mając na uwadze przede wszystkim dobro osób zmagających się z chorobą nowotworową.