AKCJA PROFILAKTYKI RAKA PIERSI – ZAPROSZENIE

“Bądź świadoma i zdrowa”
akcja świadomościowa raka piersi za nami

9 października w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym, odbyła się akcja świadomościowa profilaktyki raka piersi „Bądź świadoma i zdrowa”.

W ramach tej akcji prowadzone były  prelekcje oraz bezpłatne konsultacje i badania.

Z oferty tego wydarzenia skorzystało ponad 70 pacjentek, kilka z nich skierowano na dodatkowe, szczegółowe badania.

lek. Józef Gancarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej przybliżył nam temat  – Zachorowalność, profilaktyka i diagnostyka raka piersi. Kiedy i jakie badanie wykonywać, aby osiągnąć jej najlepszą skuteczność.

dr n. med. Mariusz Wesecki – specjalista chirurgii onkologicznej omówił – Współczesne metody leczenia chirurgicznego raka piersi – efekty kosmetyczne.

lek. Joanna Kiszka -specjalista onkologii klinicznej oraz lek. Aleksander Bożek – specjalista radioterapii opowiedzieli o Chemioterapii i radioterapii w leczeniu raka piersi .

Warsztaty – Pierwsza pomoc w warunkach domowych – uratuj najbliższych i nie tylko – poprowadził Grzegorz Pietryka – specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Przybyłe Panie skorzystały z konsultacji, badań palpacyjnych, badań USG oraz badań mammograficznych.

Badania prowadzili:

lek. med. Józef Gancarz Kierownik, koordynator merytoryczny BCU

lek. med. Damian Kazalski specjalista radioterapii onkologicznej, Z-za kierownika Zakładu Brachyterapii

lek. med. Aleksander Najbar  specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

dr n. med. Mariusz Wesecki specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

lek. med. Aleksander Bożek specjalista radioterapii onkologicznej

lek. med. Grzegorz Stolarz specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej, Ordynator Oddziału Chirugii Onkologicznej

lek. med. Joanna Kiszka specjalista onkologii klinicznej

Inf. i zdj.

“Bądź świadoma i zdrowa”

Szczegóły akcji :

“Bądź świadoma i zdrowa”

09 październik 2021 (sobota)

Starujemy  od godziny 9.00 do 16.00

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. ks. B. Markiewicza – Breast Cancer Unit.

Prezentacje/wykłady: 9:00-10:15 (aula szpitala) – bez zapisów

1. Zachorowalność, profilaktyka i diagnostyka raka piersi.
    Kiedy i jakie badanie wykonywać, aby osiągnąć jej najlepszą skuteczność.
    lekarz Józef Gancarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

2. Współczesne metody leczenia chirurgicznego raka piersi – efekty kosmetyczne.
    dr n. med. Mariusz Wesecki – specjalista chirurgii onkologicznej.

3. Chemioterapia i radioterapia w leczeniu raka piersi – nie takie straszne.
    lekarz Joanna Kiszka – specjalista onkologii klinicznej
    lekarz Aleksander Bożek – specjalista radioterapii.

4. Pierwsza pomoc w warunkach domowych – uratuj najbliższych i nie tylko
    Grzegorz Pietryka – specjalista pielęgniarstwa ratunkowego

Warsztaty: 10:15-15:00 Pierwsza pomoc w warunkach domowych (aula szpitala)- bez zapisów

Badania profilaktyczne: (Breast Cancer Unit) – wymagana wcześniejsza rejestracja.

1. Konsultacje:
– Specjalisty chirurgii onkologicznej + badanie palpacyjne piersi.
– Specjalisty onkologii klinicznej + badanie palpacyjne piersi.

2. Badanie USG piersi – wykonywane przez specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej, specjalizujących się w diagnostyce chorób piersi.

3. Mammografia 50-69 lat

Fachowe porady onkologiczne – konsultacji udzielać będą lekarze chirurdzy onkolodzy, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci, którzy podczas badania palpacyjnego będą decydować o skierowaniu pacjentki na przesiewowe badanie USG piersi – wykonywane tego samego dnia przez specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej, specjalizujących się w diagnostyce chorób piersi.

Informacja oraz rejestracja telefoniczna od 27.09.2021 do 8.10.2021

w godzinach od 12.00- 15.00 pod numerem telefonu 13 43 07 993