8-9 kwietnia – IX Konferencja Praktyka Hematologiczna 2022

8 i 9 kwietnia odbędzie się w Warszawie IX Konferencja Praktyka Hematologiczna 2022, która dotyczyć  będzie m.in. leczenia przewlekłych i ostrych białaczek oraz szpiczaka plazmocytowego.

 

„Informacja prasowa

Najważniejsze nowości i standardy postępowania w dziedzinie hematologii – IX Praktyka Hematologiczna 2022

Po raz dziewiąty, 8 i 9 kwietnia w Warszawie, odbędzie się konferencja Praktyka Hematologiczna. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Wiesław W. Jędrzejczak z Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas konferencji Praktyka Hematologiczna 2022 poruszonych zostanie wiele innych istotnych tematów z dziedziny hematologii, w tym zmieniające się standardy leczenia hemofilii, metody terapii chłoniaków, a także zalecenia w przewlekłej białaczce limfocytowej oraz w zespołach mielodysplastycznych.

O nowych możliwościach leczenia szpiczaka plazmocytowego opowie podczas konferencji prof. Krzysztof Giannopoulos z Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Najnowsze zalecenia w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej przedstawi prof. Sebastian Giebel z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, natomiast zalecenia postępowania w ostrych białaczkach mieloblastycznych omówi prof. Jerzy Hołowiecki ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr hab. Artur Kamiński przedstawi zasady odnawiania pozwoleń na działanie ośrodków transplantacji komórek krwiotwórczych, natomiast w trakcie wykładu specjalnego dr hab. Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus opowie o doświadczeniach hematologa związanych z pandemią COVID-19.

Do 18 marca obowiązuje promocyjna cena, 250 zł, za udział w konferencji oraz miesięczny dostęp do nagranych wykładów.”

 

Więcej informacji na temat konferencji: https://www.termedia.pl/Konferencja-IX-PRAKTYKA-HEMATOLOGICZNA-2022-PROGRAM,1652,17472.html