18 października – Dniem Pracownika Służby Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia jest to zarazem rocznica powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Natomiast w Polsce, środowiska  medyczne  obrały za swojego patrona św. Łukasza i świętują Dzień Pracownika Służby Zdrowia 18 października.
Pracownik służby zdrowia to nie tylko lekarz, pielęgniarka czy położna ale również ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny, psycholog, fizjoterapeuta, farmaceuta, logopeda. Pracownik obsługi i administracji. Kadra zarządzająca. Kapelan szpitalny. Wszyscy są ważni i stanowią istotne ogniwo w całości systemu ochrony zdrowia. Pracując, również doskonali swoją wiedzę i umiejętności podnosząc  standardy leczenia i profesjonalizm w działaniu.

„Misja  szpitala: ”Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie naszych pacjentów” jest wyznacznikiem podejmowanych codziennie wyzwań.
Chcemy być postrzegani jako zespół ludzi zintegrowanych wokół człowieka chorego, cierpiącego, któremu oprócz pomocy medycznej poświęcamy czas na rozmowę, okazujemy życzliwość i szacunek.
Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości ale cały czas pracujemy nad poprawą  i dążymy do  jak najlepszych na najwyższym poziomie standardów i usług medycznych.  Dokładnie jak św. Łukasz Ewangelista – patron pracowników służby zdrowia, który  nie był doskonały, ale do tej doskonałości dążył, bo jak wiemy był  nawróconym lekarzem greckim”.