147 mln dla brzozowskiej onkologii

 

 

13 października 2023 r. minister zdrowia Katarzyna Sójka ogłosiła wyniki konkursu, w ramach którego 4,2 mld złotych trafi bezpośrednio do szpitali onkologicznych w całej Polsce. Według ministerstwa ma być to rekordowe dofinansowanie takich ośrodków.

 „To bardzo ważny dzień dla polskiej onkologii. Ogłaszamy wyniki konkursu, w ramach którego 4, 2 mld złotych trafi bezpośrednio do szpitali onkologicznych w całej Polsce.

– Fundusz Medyczny, który został zainicjowany przez prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego na przestrzeni 10 lat ma zawierać 40 mld złotych. Dzisiaj ogłaszamy wyniki konkursu, który zawiera 10 procent tej kwoty – 4,2 mld złotych, które trafią dzisiaj bezpośrednio na potrzeby polskiej onkologii w całej Polsce.

19 podmiotów w całej Polsce w 15 województwach otrzyma ogromne środki, które będą służyć kompleksowym rozwiązaniom. – To, na co zostaną przekazane, to nie tylko infrastruktura, ale kompleksowa budowa, rozbudowa, modernizacja podmiotów onkologicznych w całej Polsce” – minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Pieniądze otrzyma 19 z 39 starających się o nie szpitali. Do oceny zostało zakwalifikowanych 30 projektów. Najniższa wartość dofinansowania to 50 mln zł, a najwyższa – 300 mln zł.

Nasz szpital znalazł się na 6 pozycji wśród tych 19 podmiotów, które otrzymają środki finansowe na onkologię – jest to kwota ponad 147 mln zł.